You are currently viewing Nekilnojamojo turto notarinė pirkimo pardavimo sutartis sutartis
Nekilnojamojo turto notarinė sutartis

Nekilnojamojo turto notarinė pirkimo pardavimo sutartis sutartis

Pirkimo-pardavimo sutarties pasirašymas notarų biure yra baigiamasis nekilnojamojo turto pirkimo žingsnis

Notaro atsakomybė yra informuoti sandorio šalis apie kokių nors būtinų dokumentų trūkumą, neatitikimus, sutarties nuostatų nesuderinamumą su įstatymais. Jei, atidžiai patikrinęs jūsų sandorį, notaras jį patvirtina, galite būti tikri – sandoris teisėtas.

Vis dėlto, kaip pastebi nekilnojamojo turto brokeriai, notaras neprivalo jūsų konsultuoti dėl kiekvieno sutarties punkto. Yra aspektų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį patiems ir išsiaiškinti juos dar prieš formuluojant sutarties tekstą. Štai keletas dažniausiai pasitaikančių klausimų.

Kam priklausys pirkinys, kai sutartį pasirašantis asmuo yra susituokęs?

Pagal LR įstatymus, po santuokos kurio nors sutuoktinio įsigyta nuosavybė laikoma bendra, net jei pirkimo sutartį pasirašo tik vienas iš jų. Išimtis – jei sutuoktiniai sudarę vedybų sutartį, kuria jų turtas visiškai atskiriamas arba koks nors konkretus turtas laikomas asmenine vieno iš jų nuosavybe.

Kada atsiskaitoma už pirkimą – prieš sandorį ar po jo?

Jei mokėjimas įvykdomas iki sandorio, būtina notarui pateikti banko išrašą, parodantį, kad lėšos buvo įskaitytos į pardavėjo sąskaitą.  Dabar įprasta, kad pirkėjas pavedimą pardavėjui atlieka notaro biure, sandorio metu. Jei abiejų šalių bankas tas pats, pavedimas būna momentinis ir rezultatas matomas iš karto.

Taip pat pravartu žinoti, kad perkant būstą su kreditu, numatomas terminas visiškam atsiskaitymui. Populiariausias terminas yra 30 dienų, nes tiek laiko užtenka sutvarkyti su hipoteka susijusius dokumentus. Vis dėlto šalys gali susitarti ir dėl kitokio termino.

Kas moka už notaro paslaugas?

Civilinis kodeksas reglamentuoja, kad už notaro paslaugas moka pirkėjas, tačiau šalys gali susitarti kitaip, pavyzdžiui, pasidalinti sumą per pusę.  

Kada perleidžiama nekilnojamojo turto nuosavybė?

Dėl tikslaus nuosavybės teisės perleidimo momento taip pat reikia susitarti iš anksto. Nuosavybės teisė gali būti perleidžiama pasirašant pirkimo-pardavimo sutartį – tuomet iškart po pasirašymo pirkėjas tampa naujuoju NT objekto savininku. Tačiau tai gali įvykti ir vėliau, jei šalys susitaria dėl papildomų sąlygų, tarkime, kai visiškai atsiskaitoma už turtą, bankas suteikia garantinį raštą ar pan.

Ką dar galima įtraukti į sutartį?

Į notarinę sutartį galima įtraukti ir kitus šalims svarbius sutarimus. Pavyzdžiui, galima nustatyti statybų ar apdailos užbaigimo, remonto darbų arba dokumentų atidavimo terminus, taip pat galima susitarti dėl NT paskirties keitimo, turto atlaisvinimo termino ir kitų aspektų, kuriuos šalys nori apibrėžti ir užtvirtinti sutartimi.

Geriausias NT brokeris Vilniuje. Kaip jį atrasti?

Nekilnojamojo turto notarinė sutartis

Konsultaciją visais NT klausimais jums suteiks nekilnojamojo turto brokeris Darjuš Urbanovič

Tel. nr.: +37062659124

El. paštas: darjus@urbanestate.lt


APIE MANE

ŠIUO METU PARDUODAMI NT OBJEKTAI