You are currently viewing NT brokeris: miško pardavimas. Ką verta žinoti?
NT brokeris: miško pardavimas. Ką verta žinoti?

NT brokeris: miško pardavimas. Ką verta žinoti?

Miško pardavimas – gana specifinė nekilnojamo turto pardavimo rūšis, todėl šiuo atveju reikia žinoti keletą būtent tokiam pardavimui aktualių aspektų. Sumanius pirkti arba parduoti mišką, geriausia pasikonsultuoti su šios srities ekspertu – profesionalus NT brokeris patars jums, į ką atkreipti dėmesį. Taip pat pasirūpins, kad  sandoris atitiktų visus įstatymų reikalavimus bei būtų jums kuo palankesnis finansiškai. 

Pirmiausia pravartu žinoti, kad esama dviejų miško pardavimo rūšių. Pirmoji – kai parduodamas ne žemės sklypas, kuriame auga miškas, o tik mediena iškirtimui. Tokiu atveju pirkėjas iškerta ir pasiima medžius, o žemės plotas lieka pardavėjo nuosavybe ir pardavėjas turi juo rūpintis pagal miškotvarkos taisykles. Šio tipo pardavimas naudingesnis tuomet, kai pardavėjas moka ir gali prižiūrėti mišką po kirtimo ir vėliau, medžiams ataugus, gauti pakartotinės naudos.

Kitas miško pardavimo tipas – kai parduodamas tiek žemės sklypas, tiek jame augantys medžiai. Šiuo atveju pirkėjui perleidžiama ir visa susijusi atsakomybė: iškirsto miško atsodinimas, tvarkymas, priežiūra ir pan.  Pirkėjas mokės ir miško mokesčius.

Parduodant mišką vienas aktualiausių klausimų bus kaina. Geriausiai tinkamą kainą nustatyti padės miško pardavimo specifiką išmanantis NT brokeris, nes ji priklauso nuo įvairių aspektų, pavyzdžiui, medynų vertės (Lietuvoje miškai skirstomi į keturias kategorijas), jų kirtimo galimybės, lokacijos ir t.t. 

Ne mažiau svarbūs ir teisiniai aspektai – parduodant mišką su žemės sklypu, privalu gauti rajono, kuriame yra sklypas, Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) leidimą. Šis procesas užtrunka – minėtasis leidimas išduodamas per 25 darbo dienas nuo prašymo pateikimo.

Jeigu miškas parduodamas kartu su žemės sklypu, šį sandorį reikia patvirtinti notariškai.  Šiam miško pardavimui taikomas gyventojų pajamų mokestis, jei miškas savininkui priklauso mažiau nei 10 metų ir jeigu parduodamas už aukštesnę kainą, nei buvo jo įsigijimo kaina.

Svarbu žinoti ir tai, kad ne kiekvienas asmuo gali pirkti mišką – šis pirkimo-pardavimo aspektas taip pat griežtai reglamentuojamas įstatymų. Žinoma, teisė įsigyti mišką aktualesnė pirkėjui, tačiau, kaip pardavėjui, jums taip pat pravartu žinoti, kam galite siūlyti savo nuosavybę. Pavyzdžiui, pirkėjas gali įsigyti tiek miškų ūkio paskirties žemės, kad bendras jam priklausantis plotas neviršytų 1 500 ha. 

Esama ir kitų įstatymų aktų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį. Kad nesupainiotumėte teisiniuose reikalavimuose ir administracinė pardavimo dalis būtų sutvarkyta sklandžiau ir paprasčiau, verta pasikonsultuoti su NT brokeriu. Geras NT brokeris pasirūpins, kad jums pro akis neprasprūstų jokia svarbi detalė.

Svarstote parduoti mišką? Siūlau susitikti konsultacijai, kuriuos metus aptarsime Jūsų lūkesčius ir galimybes. 

NT brokeris Vilniuje

NT brokeris Darjuš Urbanovič

Tel: +37062659124

El. paštas: darjus@urbanestate.lt

 

NT brokeris: miško pardavimas. Ką verta žinoti?