Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų
Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų. Ką verta žinoti?

Jei norite parduoti nekilnojamąjį turtą ir esate šeima, turinti nepilnamečių vaikų, jūsų nekilnojamojo turto brokeris jus įspės, kad pardavimas bus šiek tiek sudėtingesnis. Tiesa, bijoti nereikėtų – parduoti turtą tikrai galite, tiesiog reikia atkreipti dėmesį į keletą detalių. Svarbiausia – pardavimui beveik visada reikia gauti teismo leidimą. 

Teismo leidimas būtinas tada, kai nekilnojamasis turtas, kurį ketinama parduoti, yra vienintelis šeimai priklausantis nekilnojamasis turtas ir šeima jame faktiškai gyvena (t.y., turtas yra šeimos gyvenamas būstas). Svarbu žinoti, kad teismo leidimas reikalingas jeigu parduodamas būstas nuosavybės teise priklauso abiem arba vienam iš vaiko/vaikų tėvų, įtėvių ar globėjų. Toks reikalavimas taikomas siekiant apsaugoti vaikų interesus – kad, nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, jie neliktų be gyvenamojo būsto.

Tuomet, kai šeima turi daugiau nei vieną būstą, kurį gali deklaruoti kaip šeimos turtą, tada teismo leidimas yra nereikalingas.

Nuo ko pradėti tvarkyti dokumentus? Tai padaryti sklandžiau ir paprasčiau jums padės nekilnojamojo turto brokeris, kuris paaiškins, kaip vyksta procesas ir ko reikia norinti gauti teismo leidimą.

Bendri dalykai, kuriuos turite žinoti – prašymą teismui pateikti reikės tik tada, kai jau būsite pasirašę preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį su potencialiu pirkėju. O jei pirksite kitą nekilnojamąjį turtą, taip pat turite būti pasirašę preliminarią pirkimo-pardavimo sutartį jam įsigyti. 

Kiek kainuoja šie dokumentai? Teismo leidimo išdavimas yra nemokamas, tačiau jį gauti būtina, antraip pardavimo proceso tęsti negalėsite.  

Suprantame, kad kiekvienos šeimos situacija yra individuali. Jei turite nepilnamečių vaikų ir nesate tikri, ar jūsų NT objektui tikrai reikalingas šis leidimas, pasikonsultuokite su specialistais. Patyręs NT brokeris žinos, ar jūsų atvejui taikytinas reikalavimas gauti teismo leidimą ir rekomenduos, kaip jį sutvarkyti paprasčiausiu būdu.

Profesionalus NT brokeris Vilniuje

​Nekilnojamojo turto pardavimas turint nepilnamečių vaikų

Užsisakyk profesionalią NT brokerio konsultaciją!

Urban Estate NT brokeris Darjuš Urbanovič

Email: darjus@urbanestate.lt

Tel: +370 626 59 124

APIE MANE

ŠIUO METU PARDUODAMI NT OBJEKTAI